Heureka.sk - nákupný radca


Poradňa Kávovary, espressá, čajníky

Ako si vybrať kávovar?

Na trhu je veľmi veľa druhov kávovarov. Nie všetky pracujú na rovnakom princípe a nie všetky vám pripravia rovnako chutnú kávu. Ak teda uvažujete nad kúpou nového kávovaru, pár rád vám určite pomôže vybrať si ten svoj.

 

1. Rýchle riešenia – typy pre ľahké rozhodovanie:

 

2. Aký typ kávovaru si vybrať

 

V zásade sa dá povedať, že aj keď poznáme veľa druhov kávovarov, najčastejšie na prípravu kávy používame niektorý z týchto štyroch typov:

  • moka kávovar,

  • malý pákový prístroj,

  • automatický kávovar s mlynčekom

  • kávovar na kapsle, alebo podušky (POD, E.S.E.)

 

 

3. Čo si všímať pri moka kávovaroch

 

Zdalo by sa, že moka kávovar je jednoduchý prístroj, takže zostáva už len vybrať si farbu. Predsa je však dôležité zaujímať sa pri kúpe aj o také veci ako je napríklad materiál a presnosť vyhotovenia, náhradné diely, rukoväť, hrúbka dna, či poistný ventil.

 

 

4. Ako zvládnuť pákový prístroj

 

Malý pákový kávovar je vlastne len zmenšenina profesionálneho kaviarenského prístroja prispôsobená domácim podmienkam. Je pomerne kompaktný a dokáže pripraviť kvalitnú kávu. Aj medzi malými kávovarmi však môže byť veľký rozdiel v kvalite. Okrem toho musíte vedieť, že ste ochotní venovať príprave kávy trochu viac času.

 

 

5. Aký automat si vybrať

 

Aj keď sa zdá, že každý kávovar je niečím výnimočný a odlišuje sa od konkurentov, môžeme povedať, že väčšinu základných vlastností majú tieto prístroje spoločné. Všimnúť by ste si mali hlavne kvalitu prevedenia, funkčnosť a v neposlednom rade aj dizajn.

 

 

6. Ako rozoznať kvalitný kapsľový prístroj

 

Nielen na západe, ale aj u nás sa v poslednej dobe trh s kávovarmi na kapsle, alebo kávové podušky rýchlo rozrastá. Výhoda týchto prístrojov je predovšetkým v ich jednoduchom používaní. Aby ste však neboli sklamaní a získali naozaj dobrú kávu okrem dostupnosti náhradných náplní a systému prípravy si všímajte hlavne to, či je v kapsliach, ktoré prístroj používa naozaj kvalitná, čerstvo zomletá káva.

 

 

Autor: Cafepoint.sk

Porovnať kávovary, espressá, čajníky